Technologie - jakość, komfort i bezpieczeństwo

Na każdym etapie opieki nad pacjentem wykorzystujemy najlepsze technologie oraz nowoczesne urządzenia i narzędzia. Dzięki temu działamy sprawnie, dokładnie i bezboleśnie - począwszy od diagnostyki poprzez przygotowanie do zabiegu aż po samo leczenie.

Zdjęcia RTG - Pantomograf GXDP – 700

Pantomograf Gendex GXDP-700 umożliwia wykonywanie różnego typu zdjęć RTG w szerokim zakresie sytuacji klinicznych, od ogólnej profilaktyki po planowanie implantów, ekstrakcje, leczenie kanałowe czy ortodoncję, Wykonujemy nim również zdjęcia skrzydłowo – zgryzowe.

Pantomograf stosowany w gabinecie Stomatologia Chrobrego

Znieczulenie komputerowe Soan

Soan to bezprzewodowy, inteligentny system do znieczuleń komputerowych. Innowacyjny, skuteczny, bezbolesny i przyjazny dla pacjenta. Dzięki najnowszym technologiom system wykrywa opór tkanek i dostosowuje szybkość i ciśnienie podczas podawania znieczulenia do tkanki w miejscu wkłucia. Dzięki temu pacjent nie odczuwa dyskomfortu związanego z iniekcją.

System znieczulenia komputerowego Soan

Skaner Medit i500

Skaner Medit i500 to nowoczesne urządzenie do skanowania wewnątrzustnego, przeznaczone do diagnostyki stomatologicznej oraz protetyki dentystycznej. Dzięki tej technologii lekarze i technicy dentystyczni mogą uzyskać bardzo dokładne dane na temat jamy ustnej pacjenta, które służą do projektowania modeli zębów oraz przygotowywania protetycznych uzupełnień.

Jedną z największych zalet skanera Medit i500 jest jego wysoka jakość skanowania. Urządzenie korzysta z zaawansowanych technologii, takich jak automatyczna ostrość, adaptacyjna redukcja szumów i funkcja analizy odcienia szarości. Dzięki tym funkcjom skaner jest w stanie dostarczyć bardzo dokładne i precyzyjne dane, które są niezbędne do przeprowadzenia zaawansowanej diagnostyki oraz projektowania protetycznych uzupełnień.

Skaner Medit i500 jest także bardzo łatwy w obsłudze, dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika oraz funkcji automatycznego kalibrowania. Urządzenie jest bardzo wygodne w użyciu i można je podłączyć do różnych rodzajów komputerów oraz urządzeń mobilnych, a także zintegrować z oprogramowaniem dentystycznym.

Jedną z dodatkowych zalet skanera Medit i500 jest jego ergonomiczny kształt i niska waga, co sprawia, że jest bardzo wygodny w użytkowaniu oraz nie powoduje zmęczenia podczas długiej pracy. Urządzenie jest także odporne na wstrząsy i wibracje, co przekłada się na jego trwałość oraz niezawodność.

Warto również podkreślić, że skaner Medit i500 jest w pełni bezpieczny dla pacjentów, ponieważ nie emituje żadnego promieniowania, a skanowanie jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne. Dzięki temu skaner jest idealnym rozwiązaniem dla pacjentów z alergią na materiały stosowane w tradycyjnym wycisku oraz dla tych, którzy cenią sobie komfort i bezpieczeństwo podczas wizyty u dentysty.

Link do opisu skanera

urządzenie do skanowania wewnątrzustnego Medit i500

Leczenie kanałowe – Reciproc

System Reciproc VDW to nowoczesny system stosowany w endodncji, pozwalający na bezpieczne opracowanie kanału. Metoda pracy z zastosowaniem ruchu oscylacyjnego i mierzenia długości kanału w jednym urządzeniu pozwala na skuteczne leczenie. Niezbędny w endodoncji, ułatwia lekarzowi pracę i zmniejsza ryzyko niepowodzenia leczenia. Jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta i nie powoduje dla niego żadnego dyskomfortu.

Reciproc VDW stosowany przez nas w endodoncji

Chirurgia - Piezotome Cube

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej przeprowadzamy przy pomocy najnowocześniejszego systemu Piezotome Cube.
Urządzenie to, powstałe przy użyciu najnowszych technologii piezoelektrycznych zapewnia lekarzowi doskonałą kontrolę nad przeprowadzanym zabiegiem i jego parametrami optymalnymi dla komfortu i bezpieczeństwa pacjenta. Piezotone Cube zapewnia oszczędność tkanek własnych, minimalizuje ból i powikłania w przebiegu pooperacyjnym, powoduje, że proces rekonwalescencji przebiega szybciej.
Dodatkowo dzięki urządzeniu, nawet najbardziej skomplikowane zabiegi chirurgiczne są mniej inwazyjne i dzięki temu obserwujemy lepsze gojenie się pooperacyjne.

System wsparcia chirurgii Piezotome Cube

Lampa wybielająca Beyond

Dzięki połączeniu mocnego światła halogenowego, światła LED oraz technologii ultradźwiękowej, system wybielania zębów Beyond umożliwia uzyskanie wspaniałych rezultatów wybielania, dostosowanych do wymagań pacjenta. System Beyond, daje zaskakujące efekty u pacjentów z przebarwieniami powstałymi w wyniku palenia papierosów, picia kawy czy herbaty. Sprawdza się również w przypadkach, kiedy zęby zmieniły swoją naturalną barwę, w wyniku stosowania leków np. tetracyklin. Technologia zimnego światła systemu Beyond jest całkowicie bezpieczna i nie powoduje podrażnienia nerwów.

Lampa Pozwala bezpiecznie i szybko wybielić zęby podczas jednej wizyty. Wybielanie zębów lampą Beyond polega na nałożeniu na zęby specjalnego żelu i naświetlenie go przy użyciu akceleratora Beyond podczas jednej wizyty trwającej około 60 minut. Jest to zabieg jednorazowy bez skutków ubocznych.

Ta metoda wybielania zębów staje się coraz bardzie popularna, wraz z upowszechnianiem się mody na białe, zadbane zęby. Przed wykonaniem zabiegu wybielania zębów konieczna jest konsultacja stomatologiczna, aby ocenić konieczność wcześniejszej higienizacji (oczyszczenie zębów z osadu i kamienia). Pacjent dostaje też wskazówki odnośnie diety (zastosowanie białej diety) i postępowania zaraz po przeprowadzeniu wybielania.

Zabieg wybielania zębów przy pomocy lampy Beyond jest całkowicie bezpieczny i bardzo skuteczny. Żel wybielający pod wpływem światła lampy powoduje utlenianie ciemnych barwników osadzonych w szkliwie, nie ingerując w twarde tkanki zęba.

Efekt wybielający po zastosowaniu lampy Beyond utrzymuje się do 2 lat, jednak czas ten zależy od odcienia zębów, a także od stylu życia pacjenta i przyjmowanych pokarmów. Efekt wybielania może być podtrzymany poprzez stosowanie domowych nakładek z żelem wybielającym.

System wybielania zębów Beyond

Mieszalnik do mas wyciskowych Pentamix 3 firmy 3M ESPE

W trosce o najwyższy standard higieny i jakości oferowanych usług wyposażyliśmy nasze gabinety w Pentamix 3. Jest to urządzenie dedykowane do specjalistycznego mieszania mas wyciskowych z zachowaniem idealnej proporcji składników i jednorodnej konsystencji masy wyciskowej bez niepożądanych skaz – także w przypadku mas wyciskowych o bardzo dużej gęstości. Ostatecznie przyczynia się to do najwyższej jakości pobieranych wycisków, a w konsekwencji wykonywanych na ich podstawie prac protetycznych dla naszych pacjentów.

Mieszalnik mas wyciskowych Pentamix

Sedacja wziewna - MasterFlux Plus Tecnogaz

Urządzenie Master Flux dozuje podtlenek azotu, który ma za zadanie uspokoić i rozluźnić pacjenta przed i w trakcie zabiegu.
Urządzenie dzięki automatycznej kontroli przepływu jest absolutnie bezpieczne ,do obsługi nie potrzeba lekarza anestezjologa. Master Flux jest urządzeniem medycznym klasy A. Jest to najnowszy i najbardziej zaawansowany model urządzenia do sedacji produkowany przez włoską firmę Tecno Gaz.
Wyposażone jest w zawór bezpieczeństwa pozwalający błyskawicznie odłączyć dopływ podtlenku azotu w razie jakichkolwiek niepożądanych reakcji pacjenta. Ponadto pacjent zawsze otrzymuje co najmniej 30% tlenu w mieszance, co skutecznie zapobiega niedotlenieniu.

System sedacji wziewnej gazem rozweselającym Master Flux

Dermapen

Dzięki opatentowanej technologii pulsujących igieł DERMAPEN™ jest bardziej efektywny i bezpieczny niż znane dotąd metody stosowane w mikronakłuwaniu skóry.
Funkcja automatycznego nakłuwania skóry zastosowana w DERMAPEN™ zwiększa efektywność zabiegów poprzez podniesienie stopnia przenikania substancji czynnych w skórę, jednocześnie redukując do minimum ból i dyskomfort pacjentów.

Dermapen to urządzenie stosowane przez nas w zabiegach medycyny estetycznej do mikronakłuwania skóry

AED

Defibrylator ratowniczy AED firmy HeartSine z funkcją analizy rytmu serca wyzwalany jednym przyciskiem w trybie półautomatycznym z unikalnym systemem umożliwiającym prawidłowe wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO).  Przenośny i zawsze gotowy do pracy bez konieczności wyjmowania z torby ochronnej. Niezwykle prosta i intuicyjna obsługa z instrukcjami wizualnymi na panelu wspomaganymi komunikatami głosowymi w języku polskim.

Zaprojektowany specjalnie do stosowania w miejscach publicznych. Może być użyty nawet przez niedoświadczoną osobę zapewniając maksimum bezpieczeństwa dla poszkodowanego. Odpowiedni do stosowania u dzieci i dorosłych.

Urządzenie posiada funkcję doradcy w zakresie masażu serca (RKO), dzięki czemu jeszcze bardziej zwiększa szansę przeżycia ratowanej osoby. Działanie modułu doradcy RKO opiera się na analizie kardiogramu, a zatem dostosowuje poszczególne kroki postępowania do faktycznego stanu krążenia, dlatego całe postępowanie ratujące życie jest dużo bardziej profesjonalne. Nie ma tu konieczności stosowania reguł opierających się np. na wadze czy posturze poszkodowanego, aby określić właściwą siłę nacisku lub ich częstotliwość. Urządzenie samo to wszystko określa i wysyła stosowne komunikaty typu "wolniej, szybciej, mocniej, słabiej, dobre uciski"

Film z omówieniem i zastosowaniem AED

defibrylator ratowniczy AED HeartSine